Ekonomi

Bitcoin destekçisi Javier Milei Arjantin’in yeni başkanı oldu

Arjantindebaşkanlık seçimleri, Bitcoindestekçisi olarak bilinen ekonomist Javier Milei kazanmak. Kendisini anarko-kapitalist olarak tanımlıyor ve BTC’ye desteğini her zaman dile getiren MileiArjantin’in yeni devlet başkanı oldu.

Seçimlerde Milei, Özgürlüğü Geliştirme PartisiMevcut Ekonomi Bakanı aday Sergio Massa Karşı yarıştı. Sağ popülizmin önemli bir temsilcisi olarak kabul edilen ünlü ekonomist, yüzde 55,82 alıyoreyalet lideri seçildi.

Arjantin seçimleri Bitcoin fiyatını etkiledi

Arjantin’in yeni lideri Peso yerine doların benimsenmesini öngören ekonomik programı ve BTC destekçisi tutumu, kripto para piyasalarında hızla yanıt aldı.

Hafta sonunun büyük bölümünde sabit kalan BTC, Milei’nin güçlü bir performans sergileyeceğine dair söylentilerin ardından Pazar öğleden sonra yükselmeye başladı. Massa’nın seçilmesiyle BitcoinŞimdi 37 bin 148 dolarsüreci bu seviyede görüyor

Arjantin BTC’yi kabul edecek mi?

Milei şu anda BTC’yi Arjantin’de yasal ödeme aracı veya rezerv para birimi olarak kabul etme taahhüdünde bulunmadı. Ancak tanınmış ekonomist daha önce BTC’nin “Paranın gerçek sahibi olan özel sektöre geri dönüşünü temsil ediyor.”savunma yapmıştı.

Bu yazı ilk olarak Paranfil’de yayınlanmıştır.

ikizce-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu