Haber

CHP’li Ahmet Akın’ın posterine saldırı iddiası mahkemeye taşındı: Seçim böyle kazanılmaz

AK Partili belediye tarafından daha önce seçim pankartları kaldırılan CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın açıkhava reklamına Kepsut ilçesinde kesici aletle saldırıldığı iddia edildi.

ANKA’da yer alan habere göre, CHP Kepsut Belediye Başkanı Adayı Oğuz Arslan, AK Partili Yılmaz’ın saha grupları hakkında pankarta saldırdıkları iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Arslan’ın dilekçesinde, Camicedit Mahallesi’ndeki seçim bürosu önüne asılan Ahmet Akın ve kendisine ait tanıtım pankartının bıçakla kesilerek yere atıldığı belirtildi.

Arslan, AK Partili Yücel Yılmaz’la ilgili pankart asmak için dışarıdan Kepsut’a gelen bir grup kişinin CHP pankartını bıçakla kestiğini ve önüne AK Partili Yücel Yılmaz’ın pankartını astığını belirtti. Arslan, pankarta zarar veren kişi veya kişilerin cezalandırılmasını talep etti.

.

‘RAKİPLERİNİZE ZARAR VEREREK SEÇİM KAZANAMAZSINIZ’

CHP’li Arslan’ın saldırıya uğrayan pankart önünde yaptığı açıklama şu şekilde: “Kepsut’ta kamusal alanlarda bir siyasi partinin Büyükşehir Belediye Başkanı adayına hukuka aykırı bir şekilde poster hazırlayan arkadaşlar, aynı zamanda seçim ofisimizin önündeki tabelaya da zarar verdi. Kepsut’ta yerel yönetim seçimlerinin dostça, her adayın eşit olduğu, her adayın kendini ifade edebildiği, saygı ve sevgi çerçevesinde karşılıklı diyaloglar kurularak yapılmasını diliyor ve umuyoruz.

Ancak bazı kişiler muhaliflerinin tabelalarına, seçim bürolarına, posterlerine saldırarak kirli fikirleriyle zarar veriyorlar. 31 Mart’ta bir belediye başkanı ve 15 Meclis Üyesi seçeceğiz. Bu şekilde rakibinizin posterlerine, tabelalarına zarar vererek, seçim bürolarına saldırarak seçimi kazanamazsınız. “Gönülleri kazanarak, saf duygularınızı insanlara aktararak, projelerinizi anlatarak seçimi kazanabilirsiniz.”

(HABER MERKEZİ)

gunyuzu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu